جایگاه هفتم برای تیم ملی والیبال زنان ایران در جام کنفدراسیون آسیا

تاریخ انتشار : 1406/06/07
تیم ملی والیبال زنان ایران در آخرین دیدار خود در جام کنفدراسیون آسیا امروز (دوشنبه) برای تعیین جایگاه هفتم و هشتمی مسابقات به مصاف استرالیا رفت و به پیروزی رسید. ملی‌پوشان ایران حریف خود را در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ شکست دادند و در جایگاه هفتم مسابقات قرار گرفتند.   مهسا صابری، ریحانه کریمی، شبنم علیخانی، مهسا کدخدا، پوران زارع، آیتک سلامت و نگار هاشمی ترکیب اولیه تیم ایران در این دیدار بودند. ایران در دور قبل این مسابقات که سال ۲۰۱۸ برگزار شد، در رتبه هشتم ایستاد و این دوره با یک پله صعود در جایگاه هفتم قرار گرفت. ملی‌پوشان ایران در دور گروهی این مسابقات مقابل کره‌جنوبی به برتری رسیدند اما برابر ویتنام، فیلیپین و چین شکست خوردند. در مرحله دوم هم برابر ژاپن مغلوب شدند و با شکست برابر چین تایپه شانس قرار گرفتن بین ۶ تیم برتر را از دست دادند اما در آخرین دیدار استرالیا را شکست دادند و هفتم شدند.  

تشویق دولت به کپی کردن مدل اقتصادی روسیه

تاریخ انتشار : 1405/05/20
تشویق دولت به کپی کردن مدل اقتصادی روسیه: نرخ بهره بانکی را بالا ببرید به عنوان مثال در روسیه که از رئیس بانک مرکزی آن تاکنون به عنوان یکی از 100 فرد قدرتمند دنیا نام برده شده و در روسیه نیز به وی لقب قهرمان اقتصادی داده اند، این ابزار موجب نجات اقتصاد این کشور در جریان جنگ اوکراین شده است پس از تحریم های آمریکا و اروپا علیه این کشور و در حالی که ارزش روبل 78 درصد کاهش یافت، بانک مرکزی روسیه توانست با افزایش نرخ بهره و چند ابزار سیاستی دیگر تورم را کنترل کند و در ادامه، پس از کنترل نرخ تورم و البته افزایش درآمدهای نفتی به مدد رشد نرخ انرژی، توانست از بحران عبور کند و نرخ بهره را مجدد کاهش دهد.

کدام علایم جسمی کرونا تا 150 روز ادامه دارد؟

تاریخ انتشار : 1401/05/15
به نقل از هلث، آرانکا وی. بالرینگ، از مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن هلند و همکاران وی داده‌هایی را از یک مطالعه کوهورت مشاهده‌ای چند رشته‌ای، آینده‌نگر و مبتنی بر جمعیت جمع‌آوری کردند که سلامت و رفتارهای مرتبط با سلامتی افراد ساکن در شمال هلند را بررسی می‌کرد. در این تحقیق ماهیت، شیوع و شدت علائم بلندمدت مرتبط با کووید ارزیابی همچنین پویایی طولی ۲۳ علامت جسمانی پیرامون تشخیص کووید-۱۹ بین ۳۱ مارس ۲۰۲۰ و دوم آگوست ۲۰۲۱ تجزیه و تحلیل شد. ۷۶ هزار و ۴۲۲ شرکت‌کننده ۸۸۳هزار ۹۷۳ پرسشنامه را تکمیل کردند. از این تعداد ۴۲۳۱ شرکت‌کننده مبتلا به کووید با ۸۴۶۲ گروه کنترل همسان شدند. محققان علائم مداومی در ۱۹ شرکت‌کننده مثبت با ویروس کرونا طی ۹۰ تا ۱۵۰ روز پس از بهبودی از کووید-۱۹ در مقایسه با قبل از کووید-۱۹ و در مقایسه با گروه کنترل همسان از جمله درد قفسه سینه، مشکلات تنفسی، درد هنگام تنفس، عضلات دردناک، اختلال چشایی و بویایی، سوزن سوزن شدن اندام‌ها، توده در گلو، احساس گرما و سردی متناوب، سنگینی دست‌ها یا پاها و خستگی عمومی را یافتند. این علائم را می‌توان در ۱۲.۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید مشاهده کرد زیرا به ترتیب ۲۱.۴ و ۸.۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مثبت و گروه کنترل منفی کووید حداقل یکی از این علائم را داشتند. شدت متوسط ‌این علائم در ۹۰ تا ۱۵۰ روز پس از تشخیص کووید-۱۹ یا یک نقطه زمانی مشابه بود. محققان اظهار کردند: ما دریافتیم که تقریبا از هر هشت بیمار یک نفر تحت تأثیر علائم مداوم پس از کووید-۱۹ قرار می‌گیرد. این یافته نشان می‌دهد که وضعیت پس از کووید-۱۹ یک مشکل فوری با افزایش تلفات انسانی است.

نوشته‌ای جالب در استوارنامه سفیر برزیل در ایران

تاریخ انتشار : 1401/05/11
لودمار آگیار گفت: سال گذشته قرار بود سفری به آبادان داشته باشم تا بیشتر با فرهنگ مردم این شهر آشنا شوم ولی بدلیل ویروس کرونا این امکان فراهم نشد. آگیار با اشاره به علاقه خاص مردم آبادان به فوتبال برزیل گفت: اولین چیزی که وارد ایران شدم از مردم شنیدم چقدر آبادانی ها فوتبال برزیل را دوست دارند، اولین جمله یا اصطلاحی که در ایران یاد گرفتم آبادان برزیلته بود. آگیار گفت: سال آینده ۱۲۰ سالگی ارتباطات ایران و برزیل را جشن خواهیم گرفت و بدنبال این هستیم ارتباطات بین برزیل و ایران و حتی شهر آبادان را بیشتر کنیم. فوتبال باید در جشن ها و ارتباطات ۲ کشور سهیم باشد بخصوص آبادان باید در این جشن حضور داشته باشد. وی افزود: می دانم رودریگو سفیر برزیل در ایران سفر جذابی به آبادان داشته و مورد استقبال گسترده مردم آبادان قرار گرفت که برای ما جالب بود. به مردم دوست داشتنی و فوتبال دوست آبادانی قول می دهم در کوران مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یکی از بازی های برزیل و همچنین یکی از بازی های ایران را بین آنها و در شهر آبادان تماشا کنم. زمانی که قرار بود استوار نامه ام را به رئیس جمهور ایران تحویل دهم صحبت هایم را با جمله آبادان برزیلته به پایان رساندم و از پشت ماسک شاهد لبخند حاضران در جلسه بودم

آزمایشگاهی با بالاترین حفاظت در سوییس به منظور جلوگیری از همه‌گیری بعدی

تاریخ انتشار : 1401/05/09
به نقل از رویترز، این صحنه مستقیماً برگرفته از یک تریلر جاسوسی است: آب‌های کریستالی در پایین، آلپ‌ پوشیده از برف سوئیس در بالا و در میان، یک مرکز فوق‌العاده امن که در حال تحقیق در مورد مرگبارترین پاتوژن‌های جهان است.آزمایشگاه «Spiez» که از زمان جنگ جهانی دوم به‌خاطر تحقیقات خود در زمینه تهدیدات شیمیایی، بیولوژیکی و هسته‌ای شناخته می‌شود، سال گذشته از سوی سازمان بهداشت جهانی مأموریت یافت تا اولین لابراتوار در شبکه جهانی آزمایشگاه‌های با امنیت بالا باشد که در مورد همه‌گیری‌های آینده تحقیقات خواهد کرد. این آزمایشگاه میکروب هایی را کشف کرده که می توانند همه گیری بعدی را ایجاد کنند. برنامه سازمان جهانی بهداشت در مورد جلوگیری از همه‌گیری بعدی که بیوهاب نام دارد، به خاطر ناامیدی از همکاری برخی کشورهای بزرگ جهان از جمله چین در مورد دادن نمونه‌هایی از ویروس‌های کووید جدید بوجود آمده است. هنوز هم مکانیزمی برای به اشتراک گذاشتن نمونه‌ها برای ساخت واکسن‌ها، درمان‌ها یا آزمایش‌ها بدون درگیری با حفاظت از مالکیت معنوی وجود ندارد. «ایزابل هانگر-گلیسر» رئیس پروژه بیوهاب سازمان جهانی بهداشت در اسپیز گفت: «اگر ما همه‌گیری دیگری مانند ویروس کرونا داشته باشیم، هدف این است که از هر کجا که شروع می‌شود در همان جا باقی بماند. از این رو نیاز به رساندن نمونه ها به هاب است تا بتواند به دانشمندان در سراسر جهان در ارزیابی خطر کمک کند. نهادهای جهانی امیدوارند با این سیستم جلوی همه‌گیری بعدی را در محل انتشار بگیرند. گفتنی است لوکزامبورگ اولین کشوری بود که نمونه‌هایی از انواع جدید کروناویروس را با بیوهاب به اشتراک گذاشت و پس از آن آفریقای جنوبی و بریتانیا قرار گرفتند.

جهش سویه جدید کرونا BA5

تاریخ انتشار : 1401/05/05
دکتر محمدرضا سهرابی با بیان اینکه در سه هفته اخیر تعداد موارد ابتلا، بستری و درمان سرپایی کرونا افزایش داشته و در برخی از روزها به دو تا سه برابر نیز رسیده است، اظهار کرد: این آمار نشان دهنده شروع موج هفتم کرونا است. سویه شایع این موج BA۵ است که در کشورهای دیگر BA۴ نیز مشاهده شده که قطعا ایران نیز از این سویه مصون نخواهد ماند. از بین رفتن حس بویایی و چشایی در سویه جدید کرونا وی با اشاره به خصوصیات این سویه جدید، توضیح داد: این سویه یک بیماری شبیه به آنفلوانزا را ایجاد می‌کند که دوره کمون سه تا پنج روز دارد. همچنین اختلال بویایی و چشایی مجددا به مجموعه علایم کرونا در این سویه جدید بازگشته است، در حالی که در سویه امیکرون این علائم وجود نداشت. دوره بیماری در سویه جدید امیکرون سهرابی با بیان اینکه دوره بیماری پنج تا شش روز و گاهی به ۱۰ روز نیز به طول می‌انجامد، یادآور شد: خوش‌بختانه شدت بیماری در این سویه نسبت به سویه‌های قبلی خفیف‌تر است، اما نکته مهم شدت سرایت این سویه است که نسبت به سویه‌های قبل قدرت سرایت بسیار بالایی دارد. در امیکرون یک نفر می‌توانست تا ۱۰ نفر، اما این سویه جدید یک نفر می‌تواند تا ۱۸ نفر را مبتلا کند. سرعت انتشار BA۵ و نگرانی از بروز جهشی دیگر وی این شدت سرایت را نگران کننده دانست و بیان کرد: وقتی گردش ویروس چنین سرعت بالایی دارد، مهم‌ترین نگرانی ما رخ دادن جهش دیگری است. وی با تاکید بر لزوم تکمیل واکسیناسیون همه هموطنان علیه کرونا، گفت: تا کنون ۵۰ درصد مردم هنوز دز سوم را تزریق نکردند و کسانی که شش ماه از تزریق قبلی آن‌ها گذشته است، می‌توانند دز بعدی را تزریق کنند. شاید برخی از افراد با این ادعا که این سویه خفیف است، خود را توجیه کنند و واکسن تزریق نکنند؛ اما باید بدانیم، با سرعت بالای گردش ویروس امکان رخ دادن جهش دیگر و شروع مجدد مشکلات، وجود دارد. سهرابی درباره کارایی واکسن‌ها نیز تاکید کرد: واکسن‌ها هنگام ورود به بازار چندین بار آزمایش می‌شوند، لذا کارایی و اثربخشی آن‌ها مورد تایید است. امکان ثبت واکسن تاریخ گذشته وجود ندارد سهرابی با اشاره به اینکه اگر تاریخ انقضای واکسن‌ها فرا رسیده باشد، به صورت اتوماتیک اصلا قابلیت ثبت در سامانه تی‌تک ندارند، افزود: سیستم تی‌تک به گونه‌ای تنظیم شده است که که اگر واکسنی منقضی شده باشد امکان ثبت آن نیست. وی با بیان اینکه تاریخ انقضای واکسن‌ها یعنی‌ آخرین تاریخ مصرفی که واکسن موثر و اثربخش است، با استناد به شواهد وزارت بهداشت افزود: واکسن‌ها بعد از ورود به بازار مورد تست قرار می‌گیرند تا بررسی شود پایداری ماده موثره آن‌ها چقدر است. تاریخ مصرف واکسن‌ها نه در ایران بلکه در کشورهای خارجی نیز ممکن است، تمدید شود؛ چرا که هنوز واکسن پایدار بوده و تاثیرش را دارد.

ورود کمسیون اصل نود به نحوه فعالیت در بازار رمزارزها

تاریخ انتشار : 1401/05/04
علی خضریان در توضیح جلسه امروز کمیسیون اصل نود با موضوع بازار رمز ارز و مخاطرات آن گفت: کمیسیون اصل نود و به دلیل وصول شکایتی از طرز کار دولت در این حوزه با حضور دستگاه های متولی، این امر بررسی و واکاوی شد و وزارت خانه های اقتصاد، نیرو، سازمان بازرسی کل کشور، بانک مرکزی صنعت معدن تجارت، سازمان بورس، نهادهای امنیتی و ستاد تحول دولت و ریاست جمهوری به بیان نظرات دیدگاه ها و برنامه های خود در خصوص ساماندهی بازار رمز ارزها پرداختند. وی افزود: به دلیل نبود یک قانون جامع برای فعالیت در حوزه رمز ارزها کمیسیون اصل نود نسبت به طرز کار دستگاه های اجرایی ورود کرد و صحبت های همه بخش های ذینفع شنیده شد. پیش از این در اصلاح قانون مبارزه با قاچاق قرار بود برای بحث رمزارزها پیش بینی های قانونی صورت گیرد اما دولت اعلام کرد در حال تدوین لایحه ای مستقل در این خصوص است اما بحث اصلاح قانون مبارزه با قاچاق متوقف شد لذا مطالبه این لایحه مستقل، یکی از بحث های اصلی جلسه امروز بود. نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تصریح کرد: طبق مطالب مطرح شده لایحه ای خاص با موضوع رمز ارزها با همکاری مشترک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تهیه شده و سندی نیز در ستاد تحول ریاست جمهوری برای این امر در حال تدوین است که چهار سر فصل اصلی تولید رمز ارز، نگهداری رمز ارز، تبادل رمز ارز و استفاده از رمز ارز در پرداخت ها مورد توجه قرار داده است، در کنار اینها نیز کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس در حال تدوین طرحی در این باره است. خضریان با اشاره به تفاوت نظر بین بخش های مختلف دولت در مورد رمز ارزها گفت: وزارت اقتصاد و دارایی نگاه توسعه ای به رمز ارزها دارد اما در مقابل بانک مرکزی بر محدود سازی و کوچک سازی بازار رمز ارز معتقد است. مقرر شد کمیسیون اصل نود به عنوان نهاد هماهنگ کننده به موضوع ورود کرده و کمیته مشترکی را با حضور همه دستگاه های ذیربط اجرایی و پژوهشی و البته بخش های علمی دانشگاهی و خصوصی مرتبط تشکیل دهد تا با یک اتحاد نظر و ایجاد وفاق یک طرح و یا لایحه جامع در مورد رمز ارزها تدوین شود که همه بخش های درگیر از قانون جامع خروجی، منتفع شوند.

نظم جدید منطقه

تاریخ انتشار : 1401/04/29
رئیسی در نشست آستانه: حاکمیت سوریه خط قرمز است. حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه عامل بی‌ثباتی این کشور است. حمایت خود را از راه حل سیاسی در سوریه و مبارزه با تروریسم اعلام می‌کنیم. فشارها و تحریم‌های اقتصادی موجب شده که وضعیت سوریه پیچیده‌تر شود. ارسال کمک‌ها به سوریه برای اعمال فشار بر دولت این کشور، ثبات سوریه را تضمین نخواهد ک ‌ ‌رد پوتین: با این نشست فرصت مذاکره‌ای فعال برای تضمین ثبات در سوریه را داریم. به لطف همکاری از طریق روند آستانه میزان خشونت در سوریه کاهش یافته و دارای فرایند سیاسی هستیم. اقداماتی برای مذاکره سیاسی داریم که سوریه می‌تواند بدون دخالت‌های خارجی آینده خود را رقم بزند. مهم است که سوری‌ها آماده این توافق باشند. نگران مناطقی هستیم که خارج از کنترل دولت سوریه است. آمریکایی‌ها ثروت‌های طبیعی سوریه را به سرقت می‌برند. ‌   ‌ اردوغان: تصمیم به مبارزه با همه گروه‌های تروریستی را داریم. گروه های تروریستی همچنان در سوریه فعال هستند و عملیات تروریستی می‌کنند. همه نباید این انتظار را داشته باشند که ترکیه در برابر گروه‌های تروریستی سکوت اختیار کند. ترکیه نگرانی آشکار شما درباره ادلب را درک می‌کنید و به‌دنبال راه‌حل‌های ریشه‌ای است. بر راهکار سیاسی و دیپلماتیک برای حل بحران سوریه تمرکز کردیم. در این شرایط باید در کنار یکدیگر باشیم. آرامش در ادلب نتیجه مذاکراتی است که بین ما صورت گرفته است.

واکسنی برای مقابله به زیرسویه‌های امیکرون

تاریخ انتشار : 1401/04/06
واکسنی برای مقابله به زیرسویه‌های امیکرون بورلا و اویگور شاهین، مدیرعامل شرکت بیون‌تک می‌گویند: نتایج آزمایش‌های انجام شده را در اختیار نهادهای نظارتی قرار می‌دهند تا بتوانند هرچه سریع‌تر یک واکسن تقویتی علیه زیرسویه‌های امیکرون را به بازار عرضه کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا قصد دارد فردا (سه‌شنبه) در رایزنی با کارشناسان مستقل درباره بهترین واکسن تقویتی (یادآور) برای فصل پائیز بحث و تبادل نظر کند. بر پایه داده‌های کارآزمایی بالینی، واکسن یادآور تطبیق داده شده با زیرسویه BA.۱ در دز ۳۰ میکروگرمی تعداد پادتن‌های خنثی‌کننده ویروس را به میزان ۵/ ۱۳ برابر و در دز ۶۰ میکروگرمی ۶/ ۱۹ برابر افزایش می‌دهد. این کارآزمایی با همکاری هزار و ۲۳۴ داوطلب بالای ۶۵ سال انجام شده و میزان تاب‌آوری داوطلبان در مقابل دریافت واکسن "خوب" ارزیابی شده است. شرکت مدرنا، یک گام جلوتر همچنین به نظر می رسد که شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا در زمینه عرضه واکسن تقویتی برای پیشگیری از ابتلا به زیرسویه‌های جدید امیکرون از دو رقیب خود یک گام جلوتر است. شرکت مدرنا داده‌های کارآزمایی بالینی واکسن جدید خود را برای ارائه به نهادهای نظارتی و کسب مجوز اضطراری آماده کرده و می‌گوید این واکسن سیستم دفاعی بدن را برای مقابله با زیرسویه‌های جدید امیکرون تقویت و فعال می‌کند. بنابر گزارش دویچه وله، در آلمان و بسیاری دیگر از کشورها پس از یک دوره آرامشی نسبی، شمار مبتلایان جدید به زیرسویه امیکرون و موارد مرگ در میان مبتلایان به شکل محسوسی رو به افزایش بوده و موارد ابتلا به زیرسویه‌های بسیار مسرتری ویروس روز به روز بیشتر می‌شود.

سفر بورل به تهران

تاریخ انتشار : 1401/04/04
سفر بورل به تهران؛ مذاکرات هسته‌ای با ایران «طی روزهای آینده» از سر گرفته می‌شود. اتحادیه اروپا و ایران روز شنبه اعلام کردند که مذاکرات هسته‌ای تهران با قدرت‌های جهانی «طی روزهای‌ آینده» از سر گرفته خواهد شد. این گفتگوها از بیش از سه ماه پیش تاکنون به حالت تعلیق درآمده بود. خبر از سرگیری مذاکرات هسته‌ای همزمان با سفر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران اعلام شد. وی که شامگاه جمعه ۲۴ ژوئن وارد تهران شده بود صبح شنبه در محل وزارت خارجه ایران مورد استقبال حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران قرار گرفت. این اولین سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران از زمان آغاز به کار ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس‌جمهوری است. پیش تر وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه ای از مسئولان ایران خواسته بود از فرصت ایجاد شده بدلیل سفر عالیترین مقام دیپلماسی اتحادیه اروپا برای نهایی کردن توافق هسته ای استفاده کنند. جوزپ بورل پنجشنبه شب در بروکسل به همراه انریکه مورا، معاون خود با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کرده بود. گفتگوهای روز شنبه جوزپ بورل با حسین امیر عبداللهیان دو ساعت طول کشید. دو طرف پس از این مذاکرات در نشستی خبری شرکت کردند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنان خود در این نشست خبری گفت که هدف از سفرش به تهران «توقف روند تنش‌زای کنونی» است. جوزپ بورل درباره زمان از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «وقتی از روزهای آینده صحبت می‌کنم منظورم به سرعت و فوری است.» وزیر امور خارجه ایران نیز گفت که دو طرف «گفتگوهایی طولانی اما مثبت» درباره همکاری‌های کلی بین تهران و بروکسل داشتند. رابرت مالی روز جمعه در صفحه توئیتر خود از انریکه مورا و جوزپ بورل بابت «هماهنگی تنگاتنگ» با واشنگتن تشکر کرده بود. نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در ادامه تاکید کرده بود که کشورش به مسیر «دیپلماسی معنادار» در چهارچوب مشورت با شرکای اروپایی خود متعهد است. از درخواست ایران مبنی بر لغو تحریم سپاه پاسداران و حذف نام آن از فهرست سازمان‌های تروریستی در وزارت خارجه آمریکا به عنوان مانع اصلی در راستای دستیابی به توافق برای احیای برجام یاد می‌شود.

ارز

تاریخ انتشار : 1401/03/30
به منظور تسهیل عرضه ارز به بازار؛ فروش ارز صادرکنندگان به صرافی ها با نمادهای .معاملاتی جدید دربازار.متشکل ارزی راه اندازی شد در اطلاعیه بازار متشکل ارزی آمده است: « به اطلاع کارگزاران محترم می رساند، به منظور تسهیل فروش ارز صادرکنندگان، نمادهای معاملاتی جدید دلار و یورو تحت عنوان دلار صادراتی و یورو صادراتی از امروز به صورت آزمایشی در بازار متشکل ارز ایران راه اندازی خواهد گردید. فعالیت کارگزاران بازار در این نمادها مستلزم وجود حساب جدید دلاری و یورویی به نام هر کارگزار نزد بانک ملی ایران است. با پیگری بازار متشکل، حساب های جدید ارزی به صورت غیرفعال افتتاح گردیده است؛ لذا مقتضی است کارگزاران محترم در اسرع وقت با مراجعه به شعب ارزی بانک ملی نگهدارنده حساب های خود، اقدام به فعال سازی حساب های ارزی جدید نمایند. اطلاعیه گشایش نمادها متعاقبا ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است تا اطلاع ثانوی، روش فوق الذکر به موازات روش فعلی اجرایی توسط کارگزاران محترم مبنی بر خرید توافقی ارز از صادرکنندگان و فروش در سرفصل 24 اجرایی می گردد. »

استراتژی آژانس مسافرتی گردش در زمان کرونا

تاریخ انتشار : 1401/01/03
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از احتمال بسته شدن مرزهای شینگن به دلیل شیوع کرونا در جهان تا ماه سپتامبر سخن به میان آورد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه  BFM.TV  فرانسه، رئیس‌جمهور فرانسه در کنفرانس ویدیویی با کارفرمایان و روسای اتحادیه‌های کارگری این کشور، گفته که کشورهای عضو شینگن در نظر دارند که مرزهای این اتحادیه را حداقل تا ماه سپتامبر بسته نگاه دارند. ماکرون همچنان از تغییر وضعیت بیماری ناشی از کرونا در جهان سخن گفت. رئیس‌جمهور فرانسه به عنوان مثال از آمریکا یاد کرده است. به گفته وی، اوضاع در آفریقا نیز متفاوت است و در آسیا موج دوم شیوع کووید- 19 ممکن است رخ دهد. او گفت: «بستن مرزهای منطقه شینگن می‌تواند بر بهبود اقتصادی تاثیر بگذارد.» این شبکه خبری می‌گوید احتمالا ماکرون آنچه را در جریان کنفرانس ویدیویی مورد بحث قرار گرفته را روز دوشنبه رسما به شهروندان کشورش اطلاع دهد.